Read the English version
Projektas, pradėtas 2013 m. sausio mėn., apima 8 Valstybių Narių piliečių konsultavimą dėl įvairių iššūkių, kuriuos kelia Mobuilumas žmonėms ES ateičiai: transporto prieinamumas, aplinkos tausojimas ir piliečių/keleivių teisės.
Argumentacija
Mobilumas yra kasdienis rūpestis daugumai Europos piliečių ir tuo pačiu tai Europinės pilietybės paradigma, kadangi tai apima daugelį jos aspektų (bendrą tapatybę dėka tarptautinio judrumo, Europos piliečiai/keleivių teisių ir kt.) Galiausiai, transporto ir mobilumo politika yra esminė vystant tvarią ekonomiką.
Projektas gimė iš idėjos rinkti piliečių nuomones apie Mobilumą ES kaip apie vieną pagrindinių veiksnių, lemiančių Europos piliečių ateitį ir strategijos "Europa 2020" įgyvendinimą.
Piliečiams suteikta galimybė dalyvauti priimant sprendimus ir rasti galimus sprendimus klausimais, svarbiais jų kasdienio gyvenimo, o taip pat tvaraus įgyvendinimo vystymosi klausimais.
Jie galės parengti rekomendacijas ir pateikti jas ES institucijoms.
Pagrindas
Tarptautinis Mobilumas yra vienos pagrindinių teisių taikymas (Laisvas asmenų judėjimas), garantuojamos ES piliečiams sutartimis, nuo pat Europos Sąjungos sukūrimo pradžios. Ji yra vienas iš veiksnių, prisidėjusių prie bendro Europos identiteto kūrimo.
Per eilę metų, ES sukūrė stiprią politiką šioje srityje, kuria siekiama "skatinti švarią, saugią ir veiksmingą keliavimą visoje Europoje, paremiant pagrindinių vidaus rinkos prekių ir piliečių teisę laisvai keliauti visoje ES" (žr. mobilumo ir transporto generalinio direktorato svetainę).
Judumas yra pagrindinis iššūkis tvarios ekonomikos plėtrai, kuri yra viena iš 3 pagrindinių strategijos "Europa 2020" tikslų. Sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį 20% iš tikrųjų reiškia, kad naujos mobilumo strategijos skatina transporto būdus, turinčius nedidelį poveikį aplinkai.
Galiausiai, viešojo transporto klausimas yra pagrindinis daugeliui Europos piliečių, kurie juo naudojasi kasdien pasiekti savo darbo vietą ir / arba atlikti kitą savo veiklą. Todėl jie yra suinteresuoti prieinamo ir efektyvaus viešojo transporto vystymu, pagarba keleivių ir paslaugų gavėjų teisėms. Tai yra priežastis, kodėl pilietinis aktyvumas šioje srityje yra vystomas per neformalias grupes (pavyzdžiui, priemiesčių grupių) arba labiau struktūrizuotas ir nuolatines organizacijas (pvz., Viešojo transporto naudotojų, Vartotojų ir kitas asociacijas).
Apibendrinant galima teigti, kad Europos konsultacija, siūloma šiame projekte, sutelkia dėmesį į Mobilumo klausimą, nes tai:
-
bendras rūpestis daugeliui Europos piliečių;
-
tai sritis, kurioje ES turi didelį kompetencijos ir įtakos potencialą;
-
politika, kuri turi vis aktyviau prisidėti prie tvarios ekonomikos plėtros;
-
Europos pilietybės paradigma, nes apima daug aspektų: bendrą tapatybę, Europos Sąjungos piliečių teises ir t.t.
Tikslai
Pagrindiniai projekto tikslai yra šie:
-
šviesti piliečius ir didinti jų informuotumą apie ES politiką ir Mobilumo iniciatyvas;
-
mažinti atotrūkį tarp ES piliečių ir institucijų, suteikiant Europos Parlamentui ir Komisijai informaciją apie faktinius piliečių lūkesčius šioje srityje;
-
suteikti galimybę 2,560 piliečių iš 8 šalių tiesiogiai dalyvauti ES politikos formavimo, skatinti tiesioginį dialogą tarp jų ir Europos Sąjungos institucijų;
-
didinti piliečių domėjimąsi pilietine veikla ir jų gebėjimus analizuoti kritines situacijas, rasti sprendimus ir formuluoti rekomendacijas dėl politikos.
Konsultacijos
Konsultacinė dalis padalinta į etapus: pirmasis apima 640 žmonių (piliečių, vietos asociacijų narių ar savanorių, ...) konsultavimą 8 šalyse ir antrasis - konsultavimą ne mažiau kaip atsitiktiniu būdu atrinktų 2,000 paprastų piliečių, besinaudojančių viešuoju transportu:
-
pirmajame etape partneriai surengs keturis vienadienius konsultacinius posėdžius dvidešimčiai žmonių, kiekvienoje dalyvaujančioje valstybėje;
-
antrojo etapo metu kiekvienas organizacijos partneris surinks rezultatus iš 4 konsultacijų ir parengs klausimyną, kuris bus naudojamas apklausti keliautojus traukiniais, autobusais, lėktuvais ir kt.
-
Kiekvieno pirmo etapo konsultacijų metu bus atrinkti keturi dalyviai ir apmokyti apklausti žmones, keliaujančius viešuoju transportu (20 respondentų kiekvienam dalyviui, tai reiškia 320 respondentų šalyje). Apklausos tikslas išsiaiškinti apie pagrindines problemas ir patikrinti pirmojo konsultacijų etapo rekomendacijas. Tai išplės ir diversifikuos konsultacijų apimtį, taip pat užtikrins projekto sklaidą.
Galutinės rekomendacijos bus pateiktos kompetentingoms institucijoms kiekvienoje šalyje ir ES institucijoms finaliniame renginyje Briuselyje.
Partnerystė
Projektas koordinuojamas Cittadinanzattiva ONLUS Aktyvaus Pilietinio Tinklo ir bendradarbiaujant su šiais partneriais
Partnerystė
Projektas koordinuojamas Cittadinanzattiva ONLUS Aktyvaus Pilietiškumo Tinklo ir naudojasi šių partnerių bendradarbiavimu:
-
Associação In Loco / In Loco Association (Country Portugal - PT)
-
Spoločnosť ochrany spotrebiteľov S.O.S. / Society of Consumer Protection (Country Slovakia - SK)
-
Centra potrošača Srbije / Consumer's Center of Serbia - CEPS (Country Serbia - SRB)
-
Fundación Ciudadanía / Citizenship Foundation (Country Spain – ES)
Informacijos šaltiniai
Priedai ir straipsniai:
Website Regione Emilia Romagna 21.1.2013 (from Italy)
Finansavimo programa: Europe for Citizens Programme. Action 1 – Active Citizens for Europe – Measure 2.1 – Citizens’ projects
Kvietimas: http://eacea.ec.europa.eu/citizenship/funding/2012/index_en.php
Projekto trukmė: nuo 2013 sausio iki gruodžio
Dėl išsamesnės iformacijos kreipkitės į Mariano Votta:
Projektas vykdomas su Europos Sąjungos programos "Europa piliečiams" parama.
(Last Updated:January 2013)